Dzisiaj jest wtorek, 25 października 2016 r.
Fakro

Wyłaz dachowy Fakro standard WSS, WSZ i WSH

Wyłazy dachowe Standard WS firmy Fakro dostępne są w trzech typach, w zależności od rodzaju pokrycia dachowego: WSS z kołnierzem do pokryć płaskich, WSZ z kołnierzem do pokryć falistych oraz WSH z kołnierzem do pokryć wysokoprofilowych. Przeznaczone są do nieogrzewanych poddaszy i montowane są w miejscach, w których konieczna jest możliwość wyjścia na dach, np. w celu wykonania prac konserwacyjnych. Wyłazy typu WSS, WSZ i WSH mają konstrukcję klapową. Półkolista kopuła otwiera się do góry o kąt 180°. Kopuła ma również możliwość uchylenia w celu przewietrzenia pomieszczenia. Dzięki zamontowanemu w dolnej części metalowemu uchwytowi możliwe jest blokowanie okna w trzech pozycjach. Dodatkowym udogodnieniem wyłazów jest ich prosty montaż na łatach, który nie wymaga wykonania wymianów czy nadbitek, jak również umożliwia przesuwanie wyłazu w czasie montażu w poziomie w celu lepszego dopasowania do profilu pokrycia dachowego. Standardowo do wyłazu dodawany jest zestaw montażowy usprawniający jego zainstalowanie. Wyłazy WSS, WSZ i WSH spełniają polskie wymagania zawarte w Rozporządzeniu Ministra Infrastruktury z 12 kwietnia 2002 r. w sprawie warunków technicznych, jakim powinny odpowiadać budynki i ich usytuowanie.
imgWyłaz - przykład realizacji
Wyłaz - przykład realizacji (fot. Fakro)

Zastosowanie

  pomieszczenia nieogrzewane, z których konieczne jest wyjście na dach w celu wykonania prac konserwacyjnych

Dane techniczne

 
materiał kopuły: poliwęglan o zwiększonej odporności na działanie czynników atmosferycznych oraz z ochroną przed promieniami UV
materiał ościeżnicy: drewno sosnowe impregnowane próżniowo
cechy uchwyt umożliwiający blokowanie skrzydła w trzech pozycjach
montaż w dachu: o kącie nachylenia od 15° do 55°
budowa: kołnierz uszczelniający jest integralną częścią wyłazu dachowego
dostępne w dwóch wymiarach:
 • 54 x 75 cm (w świetle [mm] 484 x 694)
 • 86 x 86 cm (w świetle [mm] 800 x 800)
 • opcje: możliwość nabycia opcji z oblachowaniem malowanym lakierem kryjącym RAL lub z oblachowaniem kołnierza z miedzi (CU) lub z tytan-cynku (TC)
   

  Materiały do pobrania

  Przydatne linki

  Wróć na poczatek strony
  Kontakt

  Ambit Jan Zielonkowski
  i wspólnicy sp. j.

  ul. Cementowa 5-9
  80-298 Gdańsk (Zobacz)

  Oddziały:
  Formularz kontaktowy
  Imię i nazwisko lub firma*
  Adres e-mail*
  Telefon kontaktowy
  Adres dostawy (dotyczy zapytań)
  Kod pocztowy
  Oddział firmy
  Treść wiadomości*
  Mapa dojazdu
  Copyright © 2008-2016 Ambit | Mapa strony | Serwis korzysta z plików Cookies. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację warunków zawartych w polityce prywatności.
  Wszystkie nazwy i znaki handlowe użyte w tekście są znakami zastrzeżonymi dla ich właścicieli i zostały użyte wyłącznie w celu identyfikacji. Wszelkie materiały tekstowe oraz graficzne
  (w tym fotografie) zawarte na stronie pochodzą z ogólnodostępnych materiałów reklamowych udostępnionych przez producentów. Niniejsza strona nie stanowi oferty w rozumieniu przepisów prawa.