Dzisiaj jest niedziela, 23 października 2016 r.
Fakro

Systemy solarne Fakro

System solarny FAKRO to innowacyjne rozwiązanie zespalanych z połacią dachu kolektorów słonecznych oraz pozostałych elementów instalacji, które stanowi zintegrowany zestaw pozyskiwania energii ze słońca.
System solarny - panel
System solarny - panel (fot. Fakro)
Montaż kolektorów w połaci dachu, a nie jak to się często zdarza nad pokryciem lub obok budynku ma wiele zalet. Takie umieszczenie kolektorów:
  • zapewnia wykorzystanie niezagospodarowanej powierzchni dachu,
  • idealnie komponuje się z bryłą budynku,
  • zwiększa sprawność kolektorów słonecznych.
System solarny - schemat
System solarny - schemat (fot. Fakro )
Dodatkowo jeżeli projekt uwzględnia montaż okien dachowych to system kołnierzy dachowych FAKRO w prosty sposób umożliwia ich zespolenie z kolektorami.

Kolektory SKC

Kolektory słoneczne Fakro służą do zamiany darmowej energii słonecznej w ciepło. Wykorzystywane są w gospodarstwie domowym i stanowią doskonałą alternatywę dla drogich źródeł energii. Systemy solarne można montować w zespoleniach z oknami dachowymi Fakro w dowolnych konfiguracjach. Obudowa kolektora wykonana jest z profili aluminiowych, gwarantujących mocną i trwałą konstrukcję. Dzięki hartownej szybie pryzmatycznej systemy charakteryzują się wysoką przepuszczalnością promieni słonecznych, sięgającą 91%. Kolektor jest przykręcany do łat za pomocą nowoczesnego systemu wsporników montażowych, które można przesuwać podczas montażu, z łatwością dostosowując je do rozstawu łat. Standardowe kołnierze do okien dachowych zapewniają szczelne połączenie z połacią. Dzięki nim kolektory Fakro mogą być montowane w zespoleniach, w których odległość pomiędzy panelami solarnymi wynosi zaledwie 3 mm. Jednolita powierzchnia uzyskana w taki sposób idealnie komponuje się z zastosowanym pokryciem dachowym. Kolektory słoneczne SKC mogą być montowane wyłącznie w zespoleniach poziomych: kolektor-kolektor.

Materiały do pobrania

Przydatne linki

Wróć na poczatek strony
Kontakt

Ambit Jan Zielonkowski
i wspólnicy sp. j.

ul. Cementowa 5-9
80-298 Gdańsk (Zobacz)

Oddziały:
Formularz kontaktowy
Imię i nazwisko lub firma*
Adres e-mail*
Telefon kontaktowy
Adres dostawy (dotyczy zapytań)
Kod pocztowy
Oddział firmy
Treść wiadomości*
Mapa dojazdu
Copyright © 2008-2016 Ambit | Mapa strony | Serwis korzysta z plików Cookies. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację warunków zawartych w polityce prywatności.
Wszystkie nazwy i znaki handlowe użyte w tekście są znakami zastrzeżonymi dla ich właścicieli i zostały użyte wyłącznie w celu identyfikacji. Wszelkie materiały tekstowe oraz graficzne
(w tym fotografie) zawarte na stronie pochodzą z ogólnodostępnych materiałów reklamowych udostępnionych przez producentów. Niniejsza strona nie stanowi oferty w rozumieniu przepisów prawa.