Dzisiaj jest poniedziałek, 24 września 2018 r.

Schody strychowe

Produkt / Seria / Typ
Fakro Fakro Zobacz »

Co to są schody strychowe i do czego służą?

Jak sama nazwa wskazuje, schody strychowe prowadzą na strych, poddasze, schowek czy antresolę. Nie są więc przeznaczone do codziennego użytku, przez co nie muszą być zbyt wygodne, ale muszą być przede wszystkim funkcjonalne i powinny zajmować jak najmniej miejsca.

Rodzaje schodów strychowych

Mogą być wykonane z drewna lub ze stali, lub też z obu tych materiałów. Najczęściej wykorzystuje się drewno dębowe, klonowe, brzozowe, wiśniowe, sosnowe, jesionowe czy bukowe. Warto również wybrać twardsze i bardziej efektowne pod względem kolorystycznym drewno egzotyczne (teak, doussie i inne). Najbardziej wytrzymałe stopnie uzyskamy wykonując je z drewna litego albo klejonego warstwowo. W niektórych przypadkach wykorzystać też można tworzywa drewnopochodne.
Schody strychowe mogą być zwykłe, składane albo zsuwane z góry. Mają różną konstrukcję i kształty. Do najczęściej wykorzystywanych należą:.
  • segmentowe składane - wygodne, nie zajmują dużo miejsca (po złożeniu są niewidoczne, gdyż chowają się całkowicie w suficie). Ich drabinka wykonana jest z drewna lub metalu. Wyposażone są w klapę, często termoizolacyjną. Przeważnie składają się z kilku segmentów, które wsuwają się jeden w drugi lub nakładają na siebie.
  • nożycowe (harmonijkowe) - składają się w harmonijkę. Wykonane są zazwyczaj ze stali lub aluminium. Idealnie nadają się do zamontowania w pomieszczeniach, w których nie ma wystarczającej ilości miejsca do otwarcia wersji składanych. Otwiera się je poprzez rozciągnięcie;
  • młynarskie - są nieskładane. Pożądane są w pomieszczeniach, gdzie miejsca jest zbyt mało na zamontowanie innego typu schodów, a jednocześnie potrzebny jest stały dostęp do nich (rozkładanie i składanie byłoby więc zbyt uciążliwe w tym wypadku);
W asortymencie firmy Ambit znajdą Państwo schody strychowe firmy Fakro. Te składane, wykonane z drewna sosnowego, świerkowego lub z metalu, umożliwią Państwu łatwe i bezpieczne wyjście na poddasze. Po złożeniu \"chowają się w suficie\" - dzięki temu zyskują Państwo powierzchnię pomieszczenia. Są więc funkcjonalne i zapewniają wysoki komfort użytkowania. Charakteryzują się ponadto trwałością i łatwością montażu (bez problemu zamontują je dwie osoby).

Oferta Fakro to przede wszystkim schody segmentowe trzy- lub czteroczęściowe. Dzięki optymalnej konstrukcji oraz odpowiednim materiałom użytym do ich produkcji korzystanie z pomieszczeń strychowych jest łatwe, wygodne i bezpieczne. Długość drabiny można dopasować do wysokości pomieszczenia.
Schody strychowe marki Fakro
Nazwa specyfika
Segmentowe LWS Smart - składane, z profilem antypoślizgowym
Dwusegmentowe LDK - dolny segment przesuwny
Nożycowe LST - termoizolacyjne, energooszczędne
Ognioodporne LWF i LSF - służą jako zapora ogniowa w wypadku pożaru
Segmentowe LWS Komfort i LTK Thermo - klapa termoizolacyjna w standardowym wykonaniu
Segmentowe LWM z metalową drabinką - klapa termoizolacyjna i energooszczędna
Młynarskie MSU Universal - prosta, lekka konstrukcja
Wróć na poczatek strony
Kontakt

Ambit Jan Zielonkowski
i wspólnicy sp. j.

ul. Cementowa 5-9
80-298 Gdańsk (Zobacz)

Oddziały:
Formularz kontaktowy
Imię i nazwisko lub firma*
Adres e-mail*
Telefon kontaktowy
Adres dostawy (dotyczy zapytań)
Kod pocztowy
Oddział firmy
Treść wiadomości*
Mapa dojazdu
Copyright © 2008-2018 Ambit | Mapa strony | Serwis korzysta z plików Cookies. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację warunków zawartych w polityce prywatności.
Wszystkie nazwy i znaki handlowe użyte w tekście są znakami zastrzeżonymi dla ich właścicieli i zostały użyte wyłącznie w celu identyfikacji. Wszelkie materiały tekstowe oraz graficzne
(w tym fotografie) zawarte na stronie pochodzą z ogólnodostępnych materiałów reklamowych udostępnionych przez producentów. Niniejsza strona nie stanowi oferty w rozumieniu przepisów prawa.