Dzisiaj jest niedziela, 23 września 2018 r.

Rynny metalowe

Producent Elementy systemu
BalexMetal Wijo BalexMetal Wijo rynna, złącze, narożniki, łącznik z rurą, kolanko rury, przedłużka rury, rura spustowa, trójnik rury, wyłapywacz deszczówki, wylewka rury spustowej, haki, denko, odciąg, obejma rury spustowej (wbijana), sitko rewizyjne rury spustowej, reduktor do deszczówki, szeroka gama haków i akcesoriów ułatwiająca montaż na każdym dachu Zobacz »
BudMat Flamingo BudMat Flamingo Rynna, łącznik, narożnik zewnętrzny, kolanko rury, sztucer, rura spustowa, złączka rury spustowej, wylewka rury, hak, denko, obejma rury spustowej Zobacz »
Ruukki Ruukki rynna, rura spustowa, hak długi, narożnik (90°), wylot otwarty, kolano, wylot rury, łącznik, zaślepka, obejma rury spustowej (okrągła), łącznik rury T, trójnik stały, łącznik wody z sitkiem, przelew kanalizacyjny, podciąg Zobacz »
Marley Alutec Marley Alutec Rynna, łącznik, wylot, hak, łuk 90°, łuk 135°, zaślepka, zaślepka do wylotu, rura spustowa, mufa, kolano 112,5°, trójnik 112,5°, rewizja, wylewka, obejma omega, obejma Zobacz »
Galeco Stal Galeco Stal Rynna, narożnik zewnętrzny, narożnik wewnętrzny, hak ze wspornikiem, odpływ, łącznik, zaślepka uniwersalna, hak doczołowy, hak nakrokwiowy, kolano 60°, rura spustowa, dybel, obejma metalowa, mufa, trójnik uniwersalny, wyłapywacz wody, osadnik, kolano elastyczne Zobacz »
Plannja Siba Plannja Siba Rynna, łącznik, narożniki, dekiel, sito, rynajzy, uchwyt rynajzy, sztucer, rura spustowa, łącznik rury spustowej, kolano, uchwyt rury spustowej, bolce, trójnik, wylewki, lej spustowy, osłony, wsporniki, uchwyty, łapacz deszczówki Zobacz »
Plast-Dach Assa Plast-Dach Assa Rynna, złączka, narożniki, lej spustowy, denko, kolano, rura spustowa, uchwyty, obejma, mufa, trójnik, łapacz deszczówki Zobacz »
Rheinzink Rheinzink denko, rynna półokrągła, szyna/rynhak obrotowy, narożnik, sztucer podwieszany, kolanko, obejma rury, rura spustowa (wysokoczęstotliwościowo spawana), rewizja z otwieraną klapą Zobacz »
KJG KJG rynna, rura spustowa, zaślepka, hak, narożnik, wylot, kolanko, obejma, łapacz wody, rewizja LORO Zobacz »
Alpodach Alpodach Rynna, uchwyt, dekiel, kosz zlewowy, kolanko, rura spustowa, uchwyt rury, śruba uchwytu z kołkiem Zobacz »

Rynny ze stali

Rynny do niedawana montowane były w większości polskich domów. Były to elementy wykonane z blachy ocynkowanej, najczęściej pokryte farbą lub te oryginalne o naturalnym kolorze. Estetyka współczesnych produktów znacznie wyróżnia je na tle swoich poprzedniczek. Powierzchnia blachy jest obustronnie pokrywana powłoką z cynku bądź cyny, co skutecznie chroni produkt przed korozją. Ocynkowana i nierdzewna blacha może być dodatkowo polakierowana. Mogą być również powleczone warstwą tytan cynk, pural lub plastisol. Dzięki zastosowanym powłokom trwałe stalowe systemy są bardzo odporne na korozje oraz działanie szkodliwych czynników.
Metalowe rynny łączone są za pomocą złączek lub klamer zatrzaskowych z uszczelką gumową. Nie wymagają one dodatkowego uszczelnienia. Inne elementy, czyli narożniki wewnętrzne i zewnętrzne oraz denka łączy się w podobny sposób, co odcinki proste. Narożniki tłoczone są jako niezależne elementy. Ich elementem zakończeniowym jest natomiast zaślepka.
Wyliczenie niezbędnych elementów systemu rynnowego do konkretnego dachu, należy powierzyć doświadczonej ekipie dekarskiej. Wybierając specjalistów z firmy Ambit Pokrycia dachowe oszczędzają Państwo czas i minimalizują ryzyko dodatkowych kosztów.
Niektórzy producenci systemów ze stali długie elementy pokrywają folią, która ma na celu ochronę przed zarysowaniami podczas transportu czy magazynowania. Tuż przed samym montażem folię można w bardzo łatwy sposób ściągnąć i na dachu założyć nowe elementy bez jakichkolwiek uszkodzeń.

Rynny cynkowe

Cynk jest stosowany w budownictwie już od przeszło 200 lat. Na samym początku to właśnie Polska była zaraz po Anglii drugim ważnym ośrodkiem w produkcji blachy cynkowej. W latach międzywojennych nasze dekarsko-blacharskie tradycje stały na najwyższym światowym poziomie. I choć te czasy minęły bezpowrotnie, to pokrycia oraz rynny z cynku, dodatkowo uszlachetniane tytanem, miedzią i aluminium, znów cieszą się popularnością.
Obecnie, w naszym kraju cynk jest materiałem stosunkowo mało znanym i nieutożsamianym z rodzimą tradycją budowlaną. Tymczasem obszar Polski jest stosunkowo obfity w jego złoża.
Powszechnie nie stosuje się już czystego cynku, a jedynie jego stop, nazywany popularnie tytancynkiem, w którym zawartość metalu wynosi ok 99%, zaś reszta to miedź, tytan oraz aluminium. Materiał ten został stworzony na zachodzie Europy w latach 60, jak reakcja na silne zanieczyszczenie środowiska naturalnego. Czysty cynk, pomimo że od lat stosowany jest jako antykorozyjne zabezpieczenie, np. stali pod wpływem kwaśnych deszczy koroduje znacznie szybciej. Dzięki dodatkowi tytanu proces jest zahamowany. Stop tytan cynk to idealny materiał do elementów powlekanych.
Cynk z domieszką tytanu uznawany jest za jeden z najtrwalszych metali, w których wykonywane są w Polsce systemy odwadniania. Bez jakichkolwiek zabiegów konserwujących blacha tytanowo-cynkowa zachowuje swoje właściwości i wysoką jakość przez 80, a nawet 120 lat (jest to uzależnione od warunków atmosferycznych i stopnia zanieczyszczenia środowiska). Zarówno rynny stalowe, jak również rury spustowe pokrywa się także za pomocą patyny. Warto pamiętać, że cynk jest tańszy od miedzi i rzadziej też bywa przedmiotem kradzieży.
Rynny metalowe tytanowo cynkowe nie są spotykane zbyt często, pomimo że polski rynek materiałów budowlanych już od przeszło dwudziestu lat otwarty jest na wszelkie nowości. Bardzo poważną przeszkodą w rozwoju tej technologii stanowi brak doświadczonych i znających ten materiał dekarzy-blacharzy.
Firmy, których specjalnością jest sprzedaż tych elementów, na własny koszt szkolą fachowców oraz wypożyczają specjalistyczny sprzęt. Do głosu dochodzi również pokolenie blacharzy, którzy kształtowali swoje umiejętności podczas różnego rodzaju szkoleń, organizowanych przez firmy dbające o rozwój polskiego budownictwa. Ambit należy do tego grona. Jeśli zdecydują się Państwo na wybór naszych elementów możecie mieć pewność, że zostaną one zamontowane przez prawdziwych i wyszkolonych fachowców, zatrudnionych w firmie, której zależy na precyzji i jakości każdej realizacji.

Rynny z miedzi

Pomimo wysokich cen elementów miedzianych, rośnie zainteresowanie produktami wykonanymi z tego tworzywa. Inwestorzy w ten sposób często chcą ponieść wysokie koszty montażu, by potem przez wiele lat nie musieć ponosić kosztów związanych z remontami zamocowanych elementów.
Inwestorzy ci kierują się zasadą jednakowej żywotności pokrycia oraz elementów uzupełniających. Wspomniana reguła mówi również o tym, że rynny oraz obróbki powinny cechować się tą samą trwałością co pokrycie, by ewentualny remont mógł być przeprowadzany jednocześnie i by nieszczelne, zniszczone elementy nie przyspieszały niszczenia pokrycia. Metalowe elementy z miedzą są coraz częściej wybierane przez osoby, pragnące stworzyć pokrycie za pomocą dachówki ceramicznej ? ich trwałość szacowana jest na ok. 100 do 300 lat, natomiast dachówki ceramicznej na 100 do 150 lat.
Miedziana blacha jest pokryta szarą ochronną patyną, jednak nie pojawia się na niej zbyt szybko szaroniebieski osad, jak ma to miejsce w przypadku rynien tytanowo-cynkowych. Miedziane systemy uznawane są za produkty ekologiczne ze względu na swoją trwałość oraz możliwość całkowitego recyklingu. Dodatkowo ich produkcja jest zgodna z normą ISO:14001, będąca gwarancją nieznacznego obciążenia dla środowiska naturalnego.

Zalety dobrego systemu orynnowania z metalu

Systemy te powinny być idealnym połączeniem instalacji wodno-kanalizacyjnej oraz doskonałego pokrycia dachowego.
  • wysoka odporność na korozję,
  • wytrzymałość mechaniczna, szczególnie na wiatr, deszcz nawałnicowy oraz w przypadku zalegania śniegu,
  • szczelność,
  • doskonałe parametry hydrauliczne - zarówno powierzchnia rynien, jak również rur spustowych powinna być gładka. Zapewni to instalacji zachowanie odpowiednich prędkości, dzięki którym system spełni swoje zadanie skutecznie odprowadzając wodę, ale też nie ulegnie zniszczeniu, ze względu na zdolność samoczyszczenia,
  • mała rozszerzalność temperaturowa - im mniejsza rozszerzalność, tym łatwiejszy sposób prawidłowego zamontowania poszczególnych elementów. Występują mniejsze siły naprężenia, zmniejszając w ten sposób niebezpieczeństwo uszkodzenia mechanicznego,
  • kompletność - system powinien zawierać nie tylko odpowiadające sobie rynny i rury spustowe, ale także mufy, kolanka, rynhaki, denka, sztucery, odsadzki cokołowe, rewizje itp.
  • normy i certyfikaty - jakość materiałów wykorzystanych do produkcji, jak również samy systemy ustalana jest zarówno przez polskie, jak również europejskie normy. Jeśli zależy Państwu na nabyciu doskonałego i nowoczesnego systemu, radzimy wybrać materiał, który wyróżnia się, no spełniając dodatkowe wymagania.

Producenci

Na polskim rynku jest do wyboru wiele rodzajów rynien metalowych produkowanych przez różne firmy. W naszej ofercie znajdą Państwo najlepsze produkty wiodących firm wytwarzających metalowe systemy rynnowe. Są to: Produkty oferowane przez firmę Ambit objęte są wieloletnią gwarancją. Dzięki temu mogą mieć Państwo pewność, że otrzymacie najwyższej jakości rynny. Zachęcamy również do spotkania z naszym specjalistą, który udzieli fachowych rad na temat wyboru odpowiednich rynien i odpowie na wszystkie Wasze pytania. Poza rynnami metalowymi w naszej ofercie znajdą Państwo również rynny z PVC.
Wróć na poczatek strony
Kontakt

Ambit Jan Zielonkowski
i wspólnicy sp. j.

ul. Cementowa 5-9
80-298 Gdańsk (Zobacz)

Oddziały:
Formularz kontaktowy
Imię i nazwisko lub firma*
Adres e-mail*
Telefon kontaktowy
Adres dostawy (dotyczy zapytań)
Kod pocztowy
Oddział firmy
Treść wiadomości*
Mapa dojazdu
Copyright © 2008-2018 Ambit | Mapa strony | Serwis korzysta z plików Cookies. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację warunków zawartych w polityce prywatności.
Wszystkie nazwy i znaki handlowe użyte w tekście są znakami zastrzeżonymi dla ich właścicieli i zostały użyte wyłącznie w celu identyfikacji. Wszelkie materiały tekstowe oraz graficzne
(w tym fotografie) zawarte na stronie pochodzą z ogólnodostępnych materiałów reklamowych udostępnionych przez producentów. Niniejsza strona nie stanowi oferty w rozumieniu przepisów prawa.