Dzisiaj jest niedziela, 23 września 2018 r.

Płyty włóknocementowe

Producent
Płytka dachówkowa Struktonit Płytka dachówkowa Struktonit Zobacz »
Euronit Euronit Zobacz »

Co to jest włóknocement i jakie są jego zalety?

Włóknocement produkuje się z cementu portlandzkiego, mączki wapiennej, wody, powietrza oraz włókien syntetycznych i celulozowych. Te neutralne dla środowiska surowce tworzą niepalny i bezpieczny materiał, który nadaje się do stosowania w budynkach każdego rodzaju na dowolnej wysokości. Ponadto włóknocement jest wytrzymały, trwały i odporny na działanie czynników atmosferycznych oraz grzybów i bakterii.
Z włóknocementu wytwarza się dwa rodzaje pokryć dachowych: płytki dachówkowe i płyty faliste.

Płytki dachówkowe

Pokrycia dachowe, w postaci małoformatowych płytek dachówkowych już od wielu lat są chętnie wykorzystywane w budownictwie. Doskonale prezentują się na dachach zabytkowych budynków, gdzie wyglądają bardzo naturalnie. Z kolei w przypadku nowych budynków również znakomicie spełniają swoją rolę, przełamując monotonię zabudowy. Płytki dachówkowe stosuje się w razie konieczności zachowania istniejącej konstrukcji nośnej dachu lub podczas nadbudowywania budynku, przy wymaganym niewielkim ciężarze konstrukcji dachu.
Jeśli chodzi o wygląd, łatwo pomylić płytki dachówkowe z łupkiem naturalnym. Ich powłoka wykonywana jest z podwójnej warstwy farby akrylowej nakładanej na gorąco. Płytki dachówkowe są łatwe w obróbce, ekologiczne i ekonomiczne, a do tego posiadają wszystkie zalety włóknocementu.

Płyty faliste

Płyty faliste wyglądają jak fale ? stąd ich nazwa. Mają długość 2 m, szerokość 91-95 cm oraz grubość 3 mm.
Płyty faliste wykonane z włóknocementu zawierają włókna zbrojeniowe, które zwiększają ich wytrzymałość i elastyczność. Powierzchnia płyty pokryta jest farbą - dzięki temu jest ona gładka i trwała, odporna na szkodliwe działanie czynników zewnętrznych oraz na promieniowanie UV.
Płyty faliste z włóknocementu mogą być wykorzystywane na dachy nowych budynków, jak również do renowacji pokrycia dachowego. Stosuje się je na dachach budynków mieszkalnych, gospodarczych, przemysłowych, użyteczności publicznej oraz na wiatach, garażach i domkach letniskowych, halach przemysłowych, obiektach sportowych i rolniczych.
Płyty faliste z włóknocementu nie wymagają podczas eksploatacji żadnej pielęgnacji i zabiegów konserwujących. Ich trwałość szacuje się na kilkadziesiąt lat.

Producenci i asortyment

W naszym asortymencie znajdą Państwo płytki dachówkowe oraz płyty faliste firmy Euronit. Mają Państwo do wyboru następujące produkty:

Materiały do pobrania

Przydatne linki

Wróć na poczatek strony
Kontakt

Ambit Jan Zielonkowski
i wspólnicy sp. j.

ul. Cementowa 5-9
80-298 Gdańsk (Zobacz)

Oddziały:
Formularz kontaktowy
Imię i nazwisko lub firma*
Adres e-mail*
Telefon kontaktowy
Adres dostawy (dotyczy zapytań)
Kod pocztowy
Oddział firmy
Treść wiadomości*
Mapa dojazdu
Copyright © 2008-2018 Ambit | Mapa strony | Serwis korzysta z plików Cookies. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację warunków zawartych w polityce prywatności.
Wszystkie nazwy i znaki handlowe użyte w tekście są znakami zastrzeżonymi dla ich właścicieli i zostały użyte wyłącznie w celu identyfikacji. Wszelkie materiały tekstowe oraz graficzne
(w tym fotografie) zawarte na stronie pochodzą z ogólnodostępnych materiałów reklamowych udostępnionych przez producentów. Niniejsza strona nie stanowi oferty w rozumieniu przepisów prawa.