Dzisiaj jest niedziela, 29 marca 2015 r.

Płyty włóknocementowe

Producent
Płytka dachówkowa Struktonit Płytka dachówkowa Struktonit Zobacz »
Euronit Euronit Zobacz »

Co to jest włóknocement i jakie są jego zalety?

Włóknocement produkuje się z cementu portlandzkiego, mączki wapiennej, wody, powietrza oraz włókien syntetycznych i celulozowych. Te neutralne dla środowiska surowce tworzą niepalny i bezpieczny materiał, który nadaje się do stosowania w budynkach każdego rodzaju na dowolnej wysokości. Ponadto włóknocement jest wytrzymały, trwały i odporny na działanie czynników atmosferycznych oraz grzybów i bakterii.
Z włóknocementu wytwarza się dwa rodzaje pokryć dachowych: płytki dachówkowe i płyty faliste.

Płytki dachówkowe

Pokrycia z małoformatowych płytek dachówkowych należą do jednych z najatrakcyjniejszych wśród wykonywanych obecnie pokryć dachowych. Mają one wieloletnią tradycję w budownictwie. Ułożone na dachach zabytkowych budynków sprawiają naturalne wrażenie. Użyte na dachach nowych budynków przełamują monotonię zabudowy. Płytki dachówkowe stosuje się w razie konieczności zachowania istniejącej konstrukcji nośnej dachu lub podczas nadbudowywania budynku, przy wymaganym niewielkim ciężarze konstrukcji dachu.
Powierzchnia płytek dachówkowych do złudzenia przypomina łupek naturalny. Ich powłoka wykonywana jest z podwójnej warstwy farby akrylowej nakładanej na gorąco. Oprócz tych wszystkich zalet, jakie ma włóknocement i wykonane z niego pokrycia, płytki dachówkowe są łatwe w obróbce, ekonomiczne i ekologiczne.

Płyty faliste

Płyty faliste to długie na 2 metry, szerokie na około 91-95 centymetrów i grube na 3 milimetry pokrycie dachowe, wyglądem przypominające fale.
Płyty faliste wykonane z włóknocementu zawierają włókna zbrojeniowe, które zwiększają ich wytrzymałość i elastyczność. Powierzchnia płyty pokryta jest farbą - dzięki temu jest ona gładka i trwała, odporna na szkodliwe działanie czynników zewnętrznych oraz na promieniowanie UV.
Płyty faliste z włóknocementu mogą być wykorzystywane na dachy nowych budynków, jak również do renowacji pokrycia dachowego. Stosuje się je na dachach budynków mieszkalnych, gospodarczych, przemysłowych, użyteczności publicznej oraz na wiatach, garażach i domkach letniskowych, halach przemysłowych, obiektach sportowych i rolniczych.
Płyty faliste z włóknocementu nie wymagają podczas eksploatacji żadnej pielęgnacji i zabiegów konserwujących. Ich trwałość szacuje się na kilkadziesiąt lat.

Producenci i asortyment

W naszym asortymencie znajdą Państwo płytki dachówkowe oraz płyty faliste firmy Euronit. Mają Państwo do wyboru następujące produkty:

Materiały do pobrania

Przydatne linki

Wróć na poczatek strony
Copyright © 2008-2013 Ambit pokrycia dachowe | Sitemap | Serwis korzysta z plików Cookies. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację warunków zawartych w polityce prywatności.
Wszystkie nazwy i znaki handlowe użyte w tekście są znakami zastrzeżonymi dla ich właścicieli i zostały użyte wyłącznie w celu identyfikacji. Wszelkie materiały tekstowe oraz graficzne
(w tym fotografie) zawarte na stronie pochodzą z ogólnodostępnych materiałów reklamowych udostępnionych przez producentów. Niniejsza strona nie stanowi oferty w rozumieniu przepisów prawa.
Nasze oddziały: Gdańsk - Kokoszki | Elbląg | Gdynia | Kartuzy | Koszalin | Kościerzyna (Kościerska Huta) | Kwidzyn | Słupsk | Starogard Gdański