Dzisiaj jest poniedziałek, 20 sierpnia 2018 r.

Gonty bitumiczne

Producent Produkty
Kerabit Kerabit Zobacz »
Icopal Icopal
  • Orła
  • Orła Plus
  • Icopal SBS
Zobacz »
Oferowany przez naszą firmę gont papowy, zwany także bitumicznym, to odpowiednio uformowany pas wycięty z papy asfaltowej. Wcięcia sprawiają, że pasmo wygląda jak zespół kilku przylegających do siebie dachówek. Każde takie pasmo ma następujące wymiary: długość 1 m, szerokość ok. 30-35 cm, grubość ok. 3,5-4 cm.

Kształt dachówek zależy od rodzaju wcięcia. Najczęściej spotykamy: karpiówkę, łuskę, trapez, prostokąt, trójkąt, sześciokąt, master, classic i dachówkę złożoną z dwóch warstw sklejonych.

Gont bitumiczny zbudowany jest z dwóch warstw:
  • osnowy, czyli włókniny szklanej lub mieszanki włókniny szkła i tworzyw sztucznych, zabezpieczonej przeciwwilgociową masą bitumiczną; osnowa gwarantuje dużą wytrzymałość mechaniczną pokrycia i jego stabilność wymiarową; materiał ten odpowiada także za szczelność, a więc i trwałość poszycia;

  • wierzchniej warstwy, czyli folii metalowej lub gruboziarnistej posypki mineralnej, barwionej na różne kolory; może być również odpowiednio cieniowana - pokrycie sprawia wówczas wrażenie trójwymiarowego; obok walorów estetycznych barwienie uodparnia na działanie czynników chemicznych i wpływów atmosferycznych; posypka się nie kruszy i nie blaknie pod wpływem promieni słonecznych, mrozów ani kwaśnych deszczów; jest również odporna na uszkodzenia mechaniczne;


Masy asfaltowe nasączające pokrycie powodują, że materiał jest szczelny, odporny na starzenie oraz działanie niskich i wysokich temperatur oraz promieni UV. W zależności od rodzaju zastosowanego materiału poszycie jest mniej lub bardziej trwałe.

Do produkcji pokryć dachowych używa się następujących typów mas asfaltowych:
  • bitum modyfikowany polimerami - ma wysoką odporność na starzenie, działanie wysokich i niskich temperatur oraz związków chemicznych; jest mało wrażliwy na działanie promieni UV, wytrzymały na odkształcenia, elastyczny i łatwo się go układa;

  • modyfikowany mineralnie jest odporny na starzenie i działanie promieni UV;

  • oksydowany (oksydacyjny, dmuchany), czyli utleniany, ma wysokie parametry temperatury mięknienia i łamliwości, jest odporny na kruszenie się powłoki.

Zastosowanie i zalety

Gonty bitumiczne to estetyczne, tanie i lekkie pokrycie dachowe (jeden metr kwadratowy dachówki waży od 7 do 16 kilogramów). Tego rodzaju pokrycie stosować można na dachach o zróżnicowanym kształcie i kącie nachylenia, również stromych (od 12 do 80 stopni). Sprawdzi się nawet na płaszczyznach pionowych. Warto zastosować ten właśnie materiał na dachy domów jednorodzinnych, letniskowych, budynków użyteczności publicznej, hoteli, szkół, obiektów wielorodzinnych czy sakralnych.

Gont wyróżnia się łatwością montażu, dlatego okazuje się niezastąpiony przy remontach i konserwacji dachów. Można stosować go również na połaciach o dość wyszukanych kształtach. Samodzielne układanie nie sprawia problemów, ponieważ nie wymaga układania pracochłonnej kratownicy z łat i kontrłat. Takie pokrycie układa się na pełnym podłożu skonstruowanym z desek bądź innych materiałów drewnopochodnych.

Odpowiednio przygotowane podłoże, zapewniona wentylacja i układanie według zaleceń producenta, pozwolą na długą eksploatację bez konieczności konserwacji.

Ze względu na swoje właściwości i możliwości zastosowania pokrycia dachowe są popularnymi materiałami budowlanymi. Ich niski koszt oraz minimalna ilość odpadów przy układaniu opisywanych elementów sprawiają, że chętnie wybierają go inwestorzy i wykonawcy. Trwałość gontów bitumicznych szacuje się nawet na kilkadziesiąt lat. Szczególne zalety tych elementów uwydatniają się na dachach o skomplikowanej budowie. Dzięki temu, że dachówka z tego materiału łatwo się wygina, jest elastyczna i lekka, ułatwione jest wykonywanie skomplikowanych obróbek dekarskich - minimalizuje to również koszty oraz czas wykonania dachu.

Do gontów bitumicznych oferujemy Państwu akcesoria dachowe, takie jak zakończenia krawędzi szczytowych, uszczelniacze, gąsiory, świetliki, wywietrzniki i wywiewniki wentylacyjne. Produkty te znajdą Państwo w dziale Akcesoria dachowe. Mogą też Państwo uzyskać informacje u naszych fachowców.

Producenci i asortyment

Mając na uwadze różne Państwa wymagania, wybraliśmy do naszej oferty produkty dwóch wiodących producentów gontów papowych: Każda z tych firm oferuje gonty najlepszej jakości, o rozmaitych kształtach i bogatej kolorystyce.
Wróć na poczatek strony
Kontakt

Ambit Jan Zielonkowski
i wspólnicy sp. j.

ul. Cementowa 5-9
80-298 Gdańsk (Zobacz)

Oddziały:
Formularz kontaktowy
Imię i nazwisko lub firma*
Adres e-mail*
Telefon kontaktowy
Adres dostawy (dotyczy zapytań)
Kod pocztowy
Oddział firmy
Treść wiadomości*
Mapa dojazdu
Copyright © 2008-2018 Ambit | Mapa strony | Serwis korzysta z plików Cookies. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację warunków zawartych w polityce prywatności.
Wszystkie nazwy i znaki handlowe użyte w tekście są znakami zastrzeżonymi dla ich właścicieli i zostały użyte wyłącznie w celu identyfikacji. Wszelkie materiały tekstowe oraz graficzne
(w tym fotografie) zawarte na stronie pochodzą z ogólnodostępnych materiałów reklamowych udostępnionych przez producentów. Niniejsza strona nie stanowi oferty w rozumieniu przepisów prawa.