Dzisiaj jest niedziela, 26 lutego 2017 r.

Dachówki cementowe

Producent Produkty
Euronit Euronit Zobacz »
Braas Braas Zobacz »
Benders Benders Zobacz »
Martens Martens Zobacz »

Czym jest dachówka cementowa?

Jest to materiał, który należy do pokryć dachowych, wykonanych z barwionej masy cementowej, pomalowanej następnie farbą akrylową. Wyglądem nie odbiega ona znacząco od modeli ceramicznych. Wśród wielu rozmaitych modeli znajdą Państwo wyroby zakładkowe esówki, marsylki oraz płaskie karpiówki. Podobne są także elementy uzupełniające, takie jak gąsiory, dachówki okapowe, boczne oraz wentylacyjne. Prezentowane wyroby montuje się w identyczny sposób, co ceramiczne.

Podstawowym surowcem do ich wyrobu jest wyselekcjonowany piasek kwarcowy, woda oraz cement. Większość obecnie produkowanych wyrobów betonowych, barwi się w masie i dodatkowo maluje powierzchniowo za pomocą farb akrylowych. Wyroby te barwi się naturalnymi, nierozpuszczalnymi w wodzie pigmentami, odpornymi na działanie temperatury oraz promieni słonecznych. Powłoki akrylowe nanosi się na powierzchnię dwu lub trzykrotnie. Nasze produkty można zakupić w kilku podstawowych kolorach, mogą być one matowe, półmatowe lub z połyskiem.

Jakie jest zastosowanie dachówki cementowej i jakie są jej zalety?

Zaleca się nimi pokrywanie dachów o kącie nachylenia od 22° do 65°. Przy zachowaniu odpowiednich warunków można je również stosować w budownictwie indywidualnym, jak również na obiektach użyteczności publicznej, zabytkowych oraz sakralnych.

Najistotniejszą cechą prezentowanych wyrobów jest ich cena - są znacznie tańsze od pokryć ceramicznych, a wyglądem właściwie się nie różnią. Tańsze są również cementowe dachówki systemowe. Ich proces produkcji jest znacznie mniej kosztowny, gdyż nie wymaga wysokich nakładów energii, tak jak ma to miejsce w przypadku wypalania wyrobów ceramicznych. Dlatego, dla osób przywiązanych do tradycji, które pragną mieć charakterystyczny dom z czerwonym zadaszeniem, pokrycie cementowe może być najwłaściwszym rozwiązaniem.

Modele betonowe uznawane są za poszycia ciężkie, trwałe, mrozoodporne i niepalne. Zastosowanie cięższych pokryć dachowych gwarantuje lepsze wyciszenie, niż w przypadku pokryć lekkich.

Dzięki starannie dobranym surowcom oraz nowoczesnym metodom wytwarzania, nasze produkty mogą służyć wiele lat, zapewniają szczelność zadaszenia oraz ochronę przed warunkami atmosferycznymi.

Dzięki powłokom akrylowym wyroby te cechują się wyższą mrozoodpornością i skuteczniej zabezpieczają przed porastaniem mchów i powstawaniem wapiennych wykwitów. Dodatkowo nadają dachówkom jednolity kolor, wygładzają powierzchnię i zmniejszają podatność na zabrudzenia. Ze względu na wytrzymałość mechaniczną i nasiąkliwość, wyroby cementowe są bardzo zbliżone do ceramicznych. Są także bardzo trwałe, odporne na działanie związków zasadowych oraz ekstremalne warunki atmosferyczne.
W naszej ofercie znajdują się:
  • pojedyncza esówka - małoformatowa, dosyć lekka, posiada falistą linię łagodzącą połać,
  • podwójna esówka - o asymetrycznej falistej formie tworzącej dach o tradycyjnym wyglądzie, z charakterystyczną grą światła i cieni na powierzchni,
  • podwójna rzymska - o klasycznej formie z dwoma wyprofilowaniami, daje szerokie możliwości zastosowania, najbardziej ekonomiczna i wydajna spośród wyrobów ceramicznych,
  • taunus - typ zbliżony do modelu rzymskiego, o wyważonych proporcjach między wyprofilowaniem a płaszczyzną dachówki,
  • staroniemiecka - dzięki oryginalnemu kształtowi jest to idealny produkt do zadaszania obiektów zabytkowych,
  • karpiówka - o płaskiej formie z dolną krawędzią prostą lub owalną i dwóch sposobach ułożenia: w łuskę lub w koronkę.

Producenci

Na polskim rynku mamy możliwość wyboru spośród wielu rodzajów dachówek cementowych produkowanych przez rozmaite firmy. W naszym asortymencie znajdą Państwo wyroby tylko najlepszych producentów, takich jak:
Każdy z nich dostarcza wyroby najlepszej jakości, zapewniając jednocześnie wieloletnią gwarancję. Aby ułatwić Państwu wybór odpowiednich dachówek betonowych, zapraszamy na spotkanie z fachowcami z firmy Ambit. Udzielą oni Państwu rzetelnych odpowiedzi na nurtujące Was pytania, zdobędą niezbędne informacje oraz otrzymają profesjonalne porady. Dzięki ich wskazówkom, podejmą Państwo właściwą decyzję i dokonają wybory takich produktów, które z całą pewnością sprostają Waszym oczekiwaniom.
Wróć na poczatek strony
Kontakt

Ambit Jan Zielonkowski
i wspólnicy sp. j.

ul. Cementowa 5-9
80-298 Gdańsk (Zobacz)

Oddziały:
Formularz kontaktowy
Imię i nazwisko lub firma*
Adres e-mail*
Telefon kontaktowy
Adres dostawy (dotyczy zapytań)
Kod pocztowy
Oddział firmy
Treść wiadomości*
Mapa dojazdu
Copyright © 2008-2017 Ambit | Mapa strony | Serwis korzysta z plików Cookies. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację warunków zawartych w polityce prywatności.
Wszystkie nazwy i znaki handlowe użyte w tekście są znakami zastrzeżonymi dla ich właścicieli i zostały użyte wyłącznie w celu identyfikacji. Wszelkie materiały tekstowe oraz graficzne
(w tym fotografie) zawarte na stronie pochodzą z ogólnodostępnych materiałów reklamowych udostępnionych przez producentów. Niniejsza strona nie stanowi oferty w rozumieniu przepisów prawa.