Dzisiaj jest środa, 22 sierpnia 2018 r.

Blachodachówki

Producent Produkty
BalexMetal BalexMetal
  • Powłoki blachodachówki: Powłoka organiczna SP Poliester
  • Powłoka organiczna SP Poliester mat perła
  • Powłoka organiczna Poliester HDP mat
  • Powłoka organiczna PVC(F) food safe
  • Powłoki metaliczne
Zobacz »
BudMat BudMat Zobacz »
Ruukki Ruukki Zobacz »

Co to jest blachodachówka?

Jest to stalowe pokrycie dachowe, produkowane z blach o grubości 0,5 mm. Są to blachy ocynkowane i następnie powlekane powłokami organicznymi o grubości od 25 m (dotyczy powłok poliestrowych) do 200 m (plastisol). Ponieważ jeden metr kwadratowy blachodachówki waży zaledwie ok. 5 kilogramów, można zaklasyfikować materiał ten do pokryć lekkich.

Materiał ten kładzie się zazwyczaj na powierzchnie o nachyleniu powyżej 12 stopni. Stosuje się dwa sposoby montażu: na drewnianych łatach albo bezpośrednio na danej powierzchni (konkretnie na panelach samonośnych z wbudowanymi wzmocnieniami).

W Polsce elementy te stosuje się od przeszło 20 lat. Blachodachówkę zaczęto stosować na początku lat 90. wzorem krajów skandynawskich.

Jakie jest zastosowanie i jakie są ich zalety?


Początkowo materiał ten miał służyć głównie jako pokrycie zadaszeń zabytkowych, których konstrukcje nie były w stanie utrzymać ciężaru dachówek cementowych lub ceramicznych. Okazuje się jednak, że lekkie, łatwe w montażu poszycie może mieć znacznie bardziej wszechstronne zastosowanie.

Z tego też powodu, obecnie produktów tych używa się zarówno jako pokrycia do domków letniskowych, jak również domów mieszkalnych.

Dodatkowo wyroby te, dzięki nowoczesnym powłokom ochronnym są znacznie bardziej odporne na korozję, działania promieni UV oraz zarysowania i uszkodzenia powstające na skutek uderzeń kamyków, szyszek itp. Bardzo istotną informacją jest również to, że zastosowanie oferowanych przez nas produktów znacznie obniża koszty budowy zadaszenia. Wymierną korzyścią są także niższe koszty transportu, związane z niewielkim ciężarem blachodachówek.

Producenci


Na naszym krajowym rynku mamy możliwość wyboru z wielu rodzajów blachodachówek produkowanych przez różne firmy. My proponujemy Państwu wyroby trzech wiodących firm, czyli:


Każda z nich dostarcza produkty najwyższej jakości, dając na nią wiele lat gwarancji. Aby ułatwić Państwu wybór odpowiedniego typu produktu, serdecznie zapraszamy na spotkanie ze specjalistą z firmy Ambit. Dzięki jego rzetelnym i fachowym poradom z całą pewnością wybiorą Państwo produkty na miarę Waszych oczekiwań.
Wróć na poczatek strony
Kontakt

Ambit Jan Zielonkowski
i wspólnicy sp. j.

ul. Cementowa 5-9
80-298 Gdańsk (Zobacz)

Oddziały:
Formularz kontaktowy
Imię i nazwisko lub firma*
Adres e-mail*
Telefon kontaktowy
Adres dostawy (dotyczy zapytań)
Kod pocztowy
Oddział firmy
Treść wiadomości*
Mapa dojazdu
Copyright © 2008-2018 Ambit | Mapa strony | Serwis korzysta z plików Cookies. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację warunków zawartych w polityce prywatności.
Wszystkie nazwy i znaki handlowe użyte w tekście są znakami zastrzeżonymi dla ich właścicieli i zostały użyte wyłącznie w celu identyfikacji. Wszelkie materiały tekstowe oraz graficzne
(w tym fotografie) zawarte na stronie pochodzą z ogólnodostępnych materiałów reklamowych udostępnionych przez producentów. Niniejsza strona nie stanowi oferty w rozumieniu przepisów prawa.